kolekcje
fb  ig
info
0000_us

Kolekcje w znaczeniu nie tylko fizycznym, ale i duchowym. Podróże przez niezliczone ilości muzycznych nośników, a także przez sentymentalne historie samych kolekcjonerów. Spotkania z wyjątkowymi ludźmi w ich czterech ścianach. Rozmowy o płytach, artystach, życiowych sytuacjach i emocjach towarzyszących pozornie prostej czynności jaką jest słuchanie muzyki. Zaproszeni przez nas goście to nie tylko osoby związane ze środowiskiem muzycznym. Eksplorujemy najróżniejsze tereny, bez stawiania granic.

Pomysł na kolekcje zrodził się w naszych głowach z początkiem wiosny 2016. Kilka tygodni później podjęliśmy próby realizacji pierwszego wywiadu i zabraliśmy się za tworzenie samej strony. Wszystko powstawało od podstaw: warstwa wizualna, kod oraz zdjęcia, za które odpowiada Marcel; oraz wyszukiwanie potencjalnych gości, organizowanie wywiadów i cała część merytoryczna projektu, za którymi stoi Lech.

Naszym celem jest dotarcie do interesujących osób, które we własnych przestrzeniach kolekcjonują muzykę i traktują to jako swoją pasję. Nie skupiamy się jedynie na muzykach – w naszym projekcie jest miejsce dla ludzi kreatywnych, robiących w życiu ciekawe rzeczy, posiadających wciągającą osobowość. Kolekcje to projekt niespieszny, w którym bardzo istotna rolę odgrywa treść. Zależy nam na tym, aby nasi czytelnicy mogli obcować z długą formą, żeby w pełni odczuli nastrój poszczególnych wywiadów. Jeśli dodamy do tego sporą ilość zdjęć, w których skupiamy się nie tylko na płytach, ale również na intrygujących detalach przestrzeni, to otrzymamy esencję kolekcji.


Jeśli chcielibyście nawiązać z nami współpracę, opowiedzieć nam o swoich płytach, polecić kogoś, kto jest pasjonatem lub po prostu wymienić się z nami pomysłami – napiszcie na nasz adres mailowy: kolekcjekolekcje@gmail.com.

Online magazine about music and its collectors
© 2019 kolekcje. All rights reserved